Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2016/2017
- rok szk. 2016/2017

3. PKO Bieg Charytatywny Pomagamy z każdym krokiem
3. PKO Bieg Charytatywny pod hasłem "Pomagamy z każdym krokiem" wystartował w sobotę, 16 września o godz. 11.00. Zawodnicy pojawili się na starcie jednocześnie na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łodzi, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze.
Przed biegiem dorosłych, o godz. 10.00 na tych samych stadionach odbył się PKO Bieg Charytatywny Młodych rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria (dystans 400 m) – 4-7 lat, II kategoria (dystans 600 m) – 8-10 lat i III kategoria (dystans 800 m) – 11-12 lat. Dzięki zaangażowaniu rodziców wzięli udział także nasi wspaniali uczniowie: Piotr, Michał i Hania Kozłowscy; Adam, Antoni i Julia Olejarz; Kajetan i Kornelia Jękot; Kaja Jarmakowicz, Weronika Pilarska, Julia Wolf i Wiktoria Wrońska. Pomogli w ten sposób najuboższym dzieciom z regionu. Dziękujemy za Wasze wielkie serca!
W 3. PKO Biegu Charytatywnym nie zabrakło także reprezentacji nauczycieli naszej szkoły. Drużyna "Piątka z SP 2 Sianów" w składzie: Pan Sebastian Bober oraz Panie: Dorota Bindas-Burdzik, Alicja Kiedrowska, Iwona Marciniak, Elżbieta Missok wybiegała w ciągu godziny 31 okrążeń stadionu, co przełoży się na pomoc
w dożywianiu dzieci objętych pomocą Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koszalinie.
W zawodach w całej Polsce wzięło udział 6401 osób, w tym 3795 dorosłych i 2606 młodych zawodników. Wszyscy pokonali w sumie 30915 okršżeń. Uczestnicy 3. PKO Biegu Charytatywnego otrzymali przepiękne pamiątkowe medale. Dziękujemy PKO Bankowi Polskiemu za możliwość wzięcia udziału w tej pięknej charytatywnej imprezie sportowej.
Tekst i foto: opiekunowie SKO w SP2: Joanna Drejska i Alicja Kiedrowska