Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2016/2017
- rok szk. 2016/2017

Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Sianowie uczestniczyła w projekcie Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju. Nasza praca została doceniona na konferencji podsumowującej projekt, a szkołę uhonorowano statuetką Szkoła Liderów 2017. Agnieszka Żukowicz - koordynator projektu - nagrodzona została statuetką Lidera Edukacji Globalnej ponadto została finalistką konkursu na scenariusz zgrywalizowanych zajęć lekcyjnych.
Zespół nauczycieli w składzie: Bogusława Bindas, Monika Bochra, Wanda Gargas, Izabela Janocha, Beata Matlęga, Anna Pianka, Renata Pomian, Małgorzata Siwiela, Eliza Sputo-Jessa, Anna Zawistowska prowadził szereg działań związanych z edukacją globalną. Były to m.in.: zajęcia tematyczne, zajęcia plastyczne, wystawy, gazetki, spotkania z wolontariuszami, akcje charytatywne, strefy gier planszowych i karcianych, pokój zagadek - escape room.
Projekt był realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie i współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. W województwie zachodniopomorskim funkcję instytucji koordynującej pełniło Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie pod opieką koordynatora - pani Anny Walkowiak oraz trenerek - pani Iwony Łotysz i pani Anny Kiełb.
Agnieszka Żukowicz